piątek, 21 września 2012

Tangowy Sylwester 2012 w Bielsku-Białej

W ubieg­łym roku po raz pierwszy w historii zorganizowaliśmy w Bielsku-Białej Tan­go­wy Sylwester. Za­in­te­re­so­wa­nie prze­ros­ło wtedy nasze naj­śmielsze ocze­ki­wa­nia. Dlatego w tym roku już teraz ogłaszamy, że Sto­wa­rzy­sze­nie Mi­łoś­ni­ków Tanga Bielsko–Buenos Tango (BBTango) organizuje Tan­go­wego Sylwestera 2012.

Zapraszamy do dużej Sali balowej hotelu Stara Szmergielnia.

Podstawowe walory: duży, naturalny parkiet, dobra akustyka, dobre położenie w pobliżu gór i w pobliżu węzła obwodnic miasta, dobre noclegi na miejscu.

Koszt udziału w balu
 • 125 zł (250 zł od pary) — Early Bird Discount, wpłata do 27. października
 • 135 zł (270 zł od pary) — od 28. października
Odpowiednią kwotę należy przelać na konto:
87 1060 0076 0000 3000 1099 3993
Bank BPH, SWIFT BPHKPLPK
Anna Pietruszewska
Bielsko-Biała, Edwarda Zajączka 14

Proszę w treści przelewu wskazać również konto e-mail, na które ma być przesłane potwierdzenie przelewu. Na wszelki wypadek proszę wydrukować otrzymane potwierdzenie przelewu. Będzie traktowane jako bilet wstępu na bal.

Menu
 • lampka wina musującego o północy
 • woda, kawa, herbata — bez ograniczeń
 • pół litra soku
 • jeden ciepły posiłek (żurek w chlebie, roladki drobiowe ze szpinakiem, ziemniaki z wody z koperkiem, ziemniaki opiekane, zestaw surówek)
 • deser (tiramisu)
 • kruche ciasteczka
 • zimna płyta
Oprócz tego będzie czynny bar, w którym będzie można indywidualnie zamawiać napoje, drinki, itp.

Szmerglowanie parkietu, czyli bal przedsylwestrowy.

W sobotę, 27 października w tej samej sali balowej Starej Szmergielni organizujemy Wielką Próbę Parkietu, czyli Przedsylwestrowy Bal Tangowy. Dla uczestników balu będzie to świetna okazja do sprawdzenia sali balowej, parkietu i hotelu, oraz — oczywiście — do dobrej milongi pod górami. Będzie to również ostatni dzień zniżki na Sylwestra.

Noclegi

Stara Szmergielnia oferuje 24 dwuosobowe pokoje, z możliwością dostawek. Przy hotelu znajduje się również ośrodek jeździecki (wynajem koni) i ujeżdżalnia. Rączość koni osobiście sprawdził na własnym (no, niech będzie grzbiecie) Lechosław Hojnacki.

Tegoroczny Sylwester przypada w poniedziałek. Dlatego, z myślą o Drogich Przyjezdnych, planujemy zorganizować milongi przedsylwestrowe również w sobotę 29 XII, oraz w niedzielę 30 XII (w godzinach wieczorowo–nocnych).

Bielsko–Biała i jego górskie okolice są dobrym sposobem na weekend tangowo–górski. W promieniu kilku kilometrów od Szmergielni znajdują się jednocześnie najciekawsza architektonicznie galeria miejska po Manufakturze (Sfera), knajpki staromiejskie Małego Wiednia, schroniska górskie na Magurce, Dębowcu oraz Stafance i dolna stacja kolejki na Szyndzielnię. Do Czeskiego Cieszyna lub w słowackie góry jest poniżej 40 km. Bardziej szczegółowy wykaz weekendowych możliwości — niebawem.

Rezerwujcie czas, dalsze szczegóły — wkrótce.

2 komentarze:

 1. W związku z przeniesieniem balu przedsylwestrowego na 27 października (tydzień później), również tańsze bilety wstępu będą dostępne o tydzień dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najprawdopodobniej w weekend poprzedzający Sylwestra między innymi będzie okazja do tańczenia tanga w schronisku na Szyndzielni. :-)

  OdpowiedzUsuń