niedziela, 19 maja 2013

100 lat tanga w Bielsku-Białej - najbliższe wydarzenia

W najbliższym czasie w Bielsku-Białej będzie wiele nadzwyczajnych wydarzeń związanych z tangiem.

22 maja, środa

W Sferze w każdy wtorek or­ga­ni­zo­wa­ne jest Kino Kobiet. O go­dzi­nie 1740 Stowarzyszenie BBTango otwiera stoisko z ulotkami o kon­cer­cie Tanghetto i warsztatach tanga. Warto by również zrobić krótki pokaz tanga. Proszę zgłaszać się do p. prezes BBTango.

24 maja, piątek

W ramach Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki w ATH w budynku L, w holu na IV piętrze będzie multimedialna prezentacja Lechosława Hojnackiego oraz krótki pokaz tanga. Miejsce pokazu jest bardzo obszerne. Potrzeba jak najwięcej chętnych do zapełnienia tej przestrzeni. Zapraszamy!

25 maja, sobota

W Bielskiej Szkole Muzycznej o godzinie 1800 będzie koncert światowej sławy pianisty z Argentyny, Alejandro Petrasso. Dla miłośników tanga za­rezer­wo­wa­ne są bezpłatne bilety na jego koncert. Bilety można dostać od Uli Nikiel (organizatorki koncertu) lub od Tomka Kopińskiego.

Po koncercie, od godziny 2000 w Restauracji Blu będzie uroczysta milonga z okazji święta narodowego Republiki Argentyny. Gościem honorowym będzie Alejandro Petrasso.

1 czerwca, sobota

Stowarzyszenie BBTango zaprasza wszystkich tańczących, aby wypełnili parkiet w oryginalnej sali okrągłej Cafe Muzeum w Cieszynie. Zapraszamy także wszystkich widzów do tłumnego przybycia na tę milongę.

Impreza zatytułowana jest: Dlaczego tango znów staje się modne? Rozpocznie się prelekcją Lechosława Hojnackiego (1900–1930). Tangueros będą żywą ilustracją tej prelekcji. Bardzo prosimy o punktualne przybycie!

Po prelekcji bawimy się co najmniej do godziny 2300.

Tak wygląda lokal, w którym będzie ta niezwykła milonga. Podają tam najlepszą kawę i ciasta w mieście!

6–9 czerwca, czwartek–niedziela

Cztery dni tanga! W tym czasie będą:
 • czwartek, 6 czerwca
  O godzinie 1800 w Sferze I pod fontanną będzie tangowy flash-mob. Przez kilka minut będziemy tańczyć do muzyki Tanghetto. Następnie idziemy na milongę do Maski — od 1900 do 2200.
 • piątek, 7 czerwca
  Koncert zespołu Tanghetto — od 2000. Podczas koncertu będzie pokaz doskonałych tancerzy i instruktorów: Samanthy di Paolo oraz Ismaela Ludmana. Będzie można również tańczyć! Po koncercie będzie milonga do rana — będzie można tańczyć do 600.
  Szczegóły konceru: http://on.fb.me/13LNtlV
 • sobota, 8 czerwca
  Warsztaty tanga z Samanthą di Paolo i Ismaelem Ludmanem.
  Szczegóły: w tym dokumencie, tango.bielsko.pl oraz http://on.fb.me/13LNk1K.
 • O godzinie 1700 w ramach Festiwalu Miast Partnerskich na Rynku w Bielsku będzie nasz wspólny pokaz tanga. Mamy nadzieję, że miłośnicy tanga licznie wezmą udział w tym pokazie.
  W godzinach od 2100 do 2400 w sali balowej nad Klubem Muzycznym Opium (dawniej Waga, Rynek 4) będzie milonga warsztatowa.
 • niedziela, 9 czerwca
  Ciąg dalszy warsztatów tanga z Samanthą i Ismaelem.
  Wieczorem milonga w restauracji Mały Wiedeń (Józefa Piłsudskiego 7) — od 1900 do 2100.
Szczegółowe informacje o tym festiwalu tanga są »tutaj«.

Reklamówka bielskiego koncertu Tanghetto:

Jak widać, w najbliższym czasie będzie się dużo działo. A to dopiero końcówka pierwszej połowy tego roku. Ciekawe, co będzie się działo w drugiej połowie roku?…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz