sobota, 28 czerwca 2014

Tango - męska rzecz

Co o tym myśli Tymoteusz Ley — inicjator akcji Taniec, męska rzecz.
Jak zrodził się pomysł na akcję „Taniec męska rzecz”? Co było inspiracją? Co chcecie osiągnąć?

Zastanawialiśmy się dlaczego w naszej kulturze nie wszyscy tańczą. Doszliśmy do wniosku, że większość akcji promujących taniec była dotychczas skierowana tak naprawdę do ludzi, którzy albo już tańczą, albo się tańcem interesują. Co stoi na przeszkodzie do tego, aby umiejętność tańczenia stała się zjawiskiem powszechnym? Jest to rozpowszechniony przez media stereotyp męskości. W filmach, męscy faceci zabijają innych, a na reklamach piją piwo i oglądają mecz. Z drugiej strony, w programach tanecznych faceci ubierają obcisłe spodnie, pokazują wydepilowaną klatkę i smarują się samoopalaczem. Postanowiliśmy zatem uderzyć w te stereotypy i pokazać taniec jako coś męskiego, coś czym można się "pochwalić przed kumplami". Akcja skierowana jest głównie do mężczyzn i ma za zadanie pokazać, że prawdziwy mężczyzna to taki, który potrafi się obchodzić z kobietami, potrafi się ruszać i jest pewny siebie. Wszystkie te cechy przejawiają się w tańcu, żadna w piciu piwa przed telewizorem.

Jak to jest z tym męskim podejściem do tańca? Dlaczego tak wielu mężczyzn ma z tym problem?

Problem z tańczeniem u mężczyzn bierze się zwykle z braku pewności siebie, kompleksów i wstydu. Jednocześnie nie jest to stereotypowo męska rozrywka, więc wielu się jej nawet nie podejmuje. Taniec wymaga koncentracji i poświęcenia czasu na naukę. Często słyszy się mężczyzn, którzy perorują o tym, że prawdziwy facet pije tylko duże piwo, bez soku, ale gdy gra muzyka, pierzchają jak oparzeni. Niestety media sprzedają nam tanią i łatwą męskość. Ta prawdziwa wymaga wysiłku.

W jaki sposób przekonalibyście mężczyzn do tego, by podjęli wyzwanie i rozpoczęli kurs tanga – dlaczego warto?

Chcemy pokazać mężczyznom, że tango jest manifestacją wszystkich męskich cech, że jest to doskonała okazja aby poznać ciekawych ludzi, rozwijać się i stawać się lepszym. Jest to też okazja, aby dobrze poznać kobiety, ich tęsknoty i pragnienia. Jak wiadomo, prawdziwy mężczyzna każdego dnia uwodzi kobietę. Nawet jeśli każdego dnia jest to ta sama kobieta.

Jacy Panowie trafiają na lekcje tańca do Waszej szkoły?

Na szczęście facetów którzy chcą tańczyć jest coraz więcej. Są to zwykle ludzie wykształceni, wolni od stereotypów i chcący inwestować w siebie. Zdarzają się zarówno tacy, których pasjonuje samo tango jak i tacy, którzy pośród wielu pasji znaleźli na nie miejsce, bo chcą uczynić swoje życie jeszcze ciekawszym.
Źródło: Facebook


Męska rzecz od Tymoteusz w Vimeo.
Spot w ramach kampanii społecznej - „Taniec Męska Rzecz”
https://www.facebook.com/taniec.meska.rzecz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz