Artykuły

W tym miejscu prezentujemy ważne, naszym zdaniem, artykuły o tangu. Zapraszamy do lektury!

Savoir-vivre

Dlaczego tańczysz tango? Moim zdaniem są ku temu trzy powody:
  1. tańczymy dla własnej przyjemności
  2. tańczymy w parze — starając się dawać przyjemność tej drugiej osobie
  3. tańczymy w grupie ludzi mających podobną pasję (tańczenie bez innych szybko staje się nudne)
Skoro tańczymy w parach, wśród wielu innych par, to warto poznać zasady dobrego wychowania na milondze. Dzięki temu nie tylko będziemy mieć przyjemność, ale również nie będziemy przeszkadzać innym w osiągnięciu przyjemności z tańca.

W szczególności warto starannie poznać zasady zachowania na parkiecie. Najważniejsze wskazówki można znaleźć w »tej ulotce«. Tę samą ulotkę można pobrać z »tej strony« internetowej. Gorąco zachęcamy do rozpowszechniania tej ulotki!

Milonguero w obcym mieście

Na ogół tańczymy na naszych milongach, wśród osób, z którymi spotykamy się w miarę regularnie. Od czasu do czasu zdarza się nam gdzieś wyjechać, a tam chcielibyśmy pójść na milongę. Prawdopodobnie nie będziemy znali większości lub nawet wszystkich bywalców tamtej milongi. Jeżeli taka sytuacja cię stresuje, to przeczytaj kilka praktycznych wskazówek, jak się zachowywać na gościnnej milondze.

Tango i jazz

Artyści i miłośnicy tanga nie żyli w oderwaniu od reszty świata. Jest więc oczywiste, że czerpali również inspiracje z innych nurtów, a artyści innych nurtów niejednokrotnie czerpali inspiracje z tanga. O niektórych takich inspiracjach można poczytać w »tym artykule«.

Archiwalia

Ta witryna żyje i powoli ewoluuje od wielu lat. W tym czasie pewnej zmianie uległ jej charakter. Informacje, które kiedyś były dostępne w tej witrynie, ale teraz nie ma dla nich lepszego miejsca, zebrane zostały na stronie z różnymi materiałami archiwalnymi — głównie stare albumy zdjęć oraz filmiki.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza