Nawigacja

Ten serwis ma formę blogu. Oznacza to, że najnowszy artykuł zawsze jest pierwszym artykułem widocznym na stronie. Każdy nowy artykuł jest wyświetlany u góry. Starsze artykuły są pod spodem. Na głównej stronie widoczne jest kilka najnowszych artykułów. Pozostałe artykuły są automatycznie archiwizowane. Zawsze dostępne są wszystkie artykuły, włącznie z tymi z archiwum. Jeżeli chcesz przeczytać star­sze artykuły, to możesz to zrobić na kilka sposobów.

Starsze posty, nowsze posty

Jeżeli artykuł był opublikowany nie­dawno, to czasem najprostszym spo­so­bem jest prze­wi­nię­cie strony do dołu. W dolnej części strony wystarczy kliknąć napis „Starsze posty” (dotyczy tylko głównej strony tego serwisu).

Etykiety

Kolejnym sposobem jest zawężenie artykułów do wybranej kategorii. W tym celu należy w prawym panelu odnaleźć sekcję „Etykiety” i kliknąć wybraną etykietę. W efekcie zostaną wy­świe­t­lo­ne tylko informacje oznaczone daną etykietą. Im więcej artykułów zostało oznaczonych daną etykietą, tym większą czcionką jest wyświetlana dana etykieta.

Jeżeli liczba artykułów oznaczonych wybraną etykietą jest duża, to można przeglądać starsze artykuły stosując sposób opisany powyżej, czyli klikając w „Starsze posty” (oraz w „Nowsze posty”) w dolnej części strony.

Archiwum

Innym wygodnym sposobem jest skorzystanie ze spisu treści. Wszystkie artykuły dostępne są w prawym panelu, w sekcji „Archiwum”. Artykuły po­dzie­lo­ne są na lata i miesiące publikacji. Liczby w nawiasach oznaczają liczbę artykułów opublikowanych w danym okresie.

Szukanie

Jeżeli wiesz czego konkretnie szukasz, to możesz skorzystać z wyszukiwania. Od­po­wied­nie pole znajduje się w lewym górnym rogu strony. W efekcie zostaną wy­świe­t­lo­ne wszyst­kie artykuły za­wie­ra­ją­ce wpisane hasło.

Niezależnie od powyższych sposobów, niektóre wyróżnione artykuły (na przykład takie jak ten) są zawsze dostępne. Aby je przeczytać, wystarczy kliknąć w odpowiednią pozycję tuż pod nagłówkiem strony.

Lokalizacja

Pod niektórymi artykułami, w stopce, znajduje się adres wydarzenia opisywanego w artykule. Po kliknięciu w ten adres przeglądarka Internetu pokaże to miejsce na mapie. Można tam między innymi wyznaczyć trasę z do­wol­ne­go miejsca do miejsca wydarzenia.

Podobne wpisy

W stopce artykułów znajduje się również lista etykiet przypisanych do danego artykułu. Po kliknięciu w etykietę wyświetlone zostaną wszystkie artykuły, którym została przypisana taka etykieta.

Informacja o kilku artykułach o podobnej tematyce znajduje się również w prawym panelu — w bloku zatytułowanym Podobne wpisy. Niekiedy zamiast podobnych wpisów wyświetlane są ostatnie wpisy.Komentarze

Do wszystkich artykułów każdy może dodawać swoje komentarze. Wręcz zachęcamy do tego, bo jest do dla nas znak, że ktokolwiek zagląda na te strony. Jesteśmy żywo zainteresowani waszymi opiniami!

Aby skomentować dany artykuł, najwygodniej jest kliknąć w jego tytuł. Wtedy pod artykułem zostaną wyświetlone wszystkie dotychczasowe komentarze oraz pole, w którym można wpisać własny komentarz. :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza